کانتر اداری

 

کانتر اداری

کانتر اداری، میزهای پذیرشی هستند که در محیط هایی مانند بانک ها، ادره ها و مطب ها مورد استفاده قرار می گیرند و و معمولا شما به محض ورود به مکان های گفته شده با این میزها روبرو خواهید شد. این میزها به این دلیل استفاده می شوند که ارتباط میان کارمندان و مراجعین را راحت تر می کنند و طراحی آن ها باید به گونه ای باشد که در پی استفاده طولانی مدت منجر به بروز درد و ناراحتی نشوند. کانترهای ادراری نیز در ابعاد و طرح های مختلفی در بازار موجود هستند که شما می توانید مدل مورد نظرتان را با توجه به نیازها و فضایی که در اختیار دارید، انتخاب کنید.

انواع کانتر اداری

کانتر اداری در ابعاد و مدل های مختلفی ساخته می شود و هر یک از مدل های موجود، برای استفاده در فضاهای خاصی مناسب هستند که در ادامه به بررسی برخی از انواع کانترهای اداری خواهیم پرداخت.

• کانتر بانک

کانترهای بانکی عمدتا مستطیلی شکل و کشیده هستند و نوع هلالی آن ها نیز در بازار موجود است. آن چه که اهمیت دارد این است که ارتفاع این کانترها باید به گونه ای باشد که مشتری بتواند با نشستن بر روی صندلی، کارهای بانکی خود را به راحتی انجام دهد که ارتفاع استاندارد، 75 سانتی متر در نظر گرفته می شود. گاهی ممکن است ارتفاع کانتر بانکی 120 سانتی متر باشد که برای زمانی است که مشتری در حالت ایستاده کارهای خود را انجام می دهد.

• کانتر بیمارستان

از کانترهای اداری در بیمارستان ها و مراکز پزشکی برای قرار دادن پرونده ها، سیستم ها و در کل تسهیل امور رسیدگی به بیماران استفاده می شود و پرسنل این مراکز باید نسبت به مراقبت از مدارک بیماران توجه ویژه ای داشته باشند.

• کانتر نمایشگاهی

کانتر نمایشکاهی همان طور که از نامش پیداست در غرفه ها و نمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و به نوعی استفاده موقتی دارد. این کانترها باید به گونه ای باشند که به راحتی جابجا شوند و فضای کافی برای قرار دادن وسایل را نیز داشته باشند. استفاده از کانتر نمایشگاهی این امکان را فراهم می کند که بازدید کنندگان بتوانند به راحتی با کارمندان به گفتگو بپردازند.

• کانتر شرکت

وجود یک کانتر اداری در شرکت می تواند به پذیرش و راهنمایی مراجعه کنندگان کمک کند که معمولا هم در قسمت جلوی درب شرکت قرار داده خواهد شد.

انتخاب کانتر اداری مناسب

هنگام خرید و انتخاب کانتر اداری به یک سری موارد باید اهمیت داده شود، از جمله این که در ابتدا کاربرد کانتر باید مشخص شود و همان طور که دیدید، برای هر مکان و فضایی به یک نوع کانتر نیاز می باشد. مساله مهم بعدی، فضایی است که کانتر در آن قرار می گیرد و ابعاد کانتر باید به گونه ای باشد که در بهترین جا گذاشته شود، به عنوان مثال، میز کانتر پذیرش حتما باید در جلوی درب ورودی باشد. استانداردهایی مانند ارتفاع میز را نیز باید در نظر بگیرید، تا کارمندان در پی استفاده طولانی مدت با مشکلاتی مانند کمر درد، دست درد و یا گردن درد روبرو نشوند.
جنس کانتری که انتخاب می کنید، باید به اندازه کافی استحکام داشته باشد تا در دراز مدت خراب و یا پوسیده نشود. بهتر است رنگ و مدلی که برای کانتر انتخاب می کنید، متناسب با طراحی و دکوراسیون فضا باشد تا زیبایی و هماهنگی بیشتری ایجاد شود. شما می توانید برای انتخاب بهترین مدل کانتر اداری، با همکاران ما در گروه نایل در ارتباط باشید تا بتوانید کالای با کیفیت تری را با هزینه مناسب خریداری کنید.

بیشتر بدانید(مبلمان اداری، میز اداری)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *